Uroczyste akcesoria do kolumbarium

W przypadku pochówku zmarłej osoby coraz więcej rodzin decyduje się na kremację zwłok. Nierzadko to specjalne życzenie przedśmiertne, które bliscy pragną spełnić. W takim przypadku należy jednak stosować się do przepisów dotyczących przechowywania prochów.

Czytaj więcej

Urnę z prochami zmarłego można złożyć w jednym z trzech różnych miejsc pochówku: grobowcu ziemnym, grobowcu murowanym lub w kolumbarium. Chociaż jeszcze do niedawna kolumbaria były w Polsce stosunkowo rzadko spotykane, coraz częściej na cmentarzach można zaobserwować szerokie ściany z osobnymi niszami, w których umieszczane są urny zakrywane przez tablice upamiętniające. Kolumbaria mają wielowiekową tradycję – powstawały już w czasach rzymskich i wczesnochrześcijańskich. Dziś na nowo docenia się ich urok i skromną wymowę. Wbrew pozorom tego rodzaju minimalistyczny pochówek pozwala jednak na dodawanie tych samych akcesoriów co na konwencjonalnym grobie, na przykład zniczy oraz kwiatów. Na tablicy zakrywającej urnę można również umieścić zdjęcie zmarłej osoby, na które będą mogły spoglądać osoby odwiedzające kolumbarium.

Z czego składa się zestaw do kolumbarium?

W ofercie Grawcenter znajdują się różnego rodzaju akcesoria do kolumbarium, które można użyć do ozdobienia miejsca pochówku bliskich. Część z przedmiotów można nabyć osobno, a niektóre jako specjalny zestaw do kolumbarium. W jego skład wchodzi wazon, krzyż oraz lampion do kolumbarium, których wielkość i właściwości dostosowano właśnie do takiego rodzaju pochówku. Proste i minimalistyczne akcesoria prezentują estetyczny wygląd i pożądaną trwałość. Ze względu na zastosowanie w nich wysokiej jakości materiałów ułatwiają regularne czyszczenie i konserwację. Dzięki temu przez wiele lat zachowują elegancki wygląd i odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Do wiszącego wazonu można włożyć ulubione kwiaty zmarłej osoby. Zamiast wielu jednorazowych zniczy warto postawić na elegancki, trwały lampion, w którym można zapalić długo palącą się świeczkę. Krzyż podkreśli wyznanie zmarłego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Przewiń do góry