Glanteria nagrobna

Akcesoria nagrobkowe to dodatki, które pozwolą ozdobić nagrobek oraz nadać mu indywidualny charakter. Ułatwią także utrzymanie porządku i czystości.

Popularne akcesoria

Do najczęściej stosowanych akcesoriów należą krzyże oraz wazony nagrobkowe. Krzyże są symbolem religijnym, a także elementem ozdobnym – elegancko wykonany krzyż dodaje nagrobkowi godności i dostojności. Proponujemy proste, minimalistyczne ozdoby, jak również te bogato zdobione. Dzięki wyjątkowej jakości wykonania będą one doskonale prezentować się na każdym rodzaju kamienia czy granitu. Wazony pozwalają na proste i wygodne przechowywanie kwiatów – dzięki temu, że jest to stały element wyposażenia. Nie grozi mu kradzież ani przewrócenie przez wiatr. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów także jego czyszczenie nie stanowi żadnego problemu.

Inne dodatki

Oprócz powszechnych krzyży i coraz bardziej popularnych wazonów na rynku dostępne są także inne akcesoria takie jak lampiony, tabliczki, aplikacje, ramki i wiele innych. Lampiony pozwalają na interesującą ekspozycję zniczy lub też zastąpienie ich przez sam lampion. Stanowi to ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz i wiatr. Tabliczki i ramki pozwolą na zamieszczenie na nagrobku dodatkowych zdjęć lub inskrypcji, takich jak okolicznościowe sentencje lub fragment ulubionego wiersza zmarłego. Interesującym pomysłem są także dodatkowe aplikacje – metalowe ozdoby, które przedstawiają różne kształty. Najczęściej spotykane są motywy roślinne, i postacie aniołów lub świętych.

Przewiń do góry