Jaką tablicę wybrać – granitową, pleksi czy aluminiową?

Wybierając nagrobek, trzeba również zamówić tablicę nagrobną, na którą naniesione zostaną podstawowe informacje dotyczące zmarłej osoby. Obecnie można się zdecydować nie tylko na klasyczną tablicę wykonaną z granitu, ale również na taką, która powstała z plexi lub aluminium. Różnią się one cechami fizycznymi oraz ceną, dlatego każdy ma możliwość wybrania modelu, który odpowiada jego preferencjom oraz możliwościom finansowym.

Tablice granitowe

Tablice nagrobne wykonane z naturalnego surowca, jakim jest granit, należą do zdecydowanie najpopularniejszych i najczęściej kupowanych. Wpływ na to ma zapewne fakt, że wyróżniają się pięknym i estetycznym wyglądem oraz niezwykłą trwałością. Odpowiednio wyeksponowane prezentują się wyjątkowo elegancko i pozostają w niezmiennym stanie przez długie lata. Tablica granitowa może zostać wykonana z kamienia o różnej barwie, jednak do najbardziej powszechnych należą te powstałe z czarnych polerowanych płyt, które są niezwykle efektowne. Tego typu tablice można oczywiście dowolnie personalizować, dobierając odpowiedni krój i kolor czcionki, która jest umieszczana na ich powierzchni za pomocą nowoczesnych metod grawerowania. Granitowe tablice to doskonały wybór dla osób doceniających takie zalety jak trwałość i wytrzymałość oraz ceniących klasyczny i ponadczasowy styl.

Tablice aluminiowe

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnych produktów granitowych to tablica nagrobna aluminiowa, która jest lekka i łatwa w montażu, a jednocześnie estetyczna oraz odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tego typu tablice wykonuje się z aluminium anodowanego, dzięki czemu można je zabezpieczyć przed korozją oraz uzyskać trwałą kolorową powłokę. Są tańsze niż granitowe, ale charakteryzują się bardzo dobrą jakością i z powodzeniem mogą być używane przez wiele lat.

Tablice plexi

Kolejną metodą upamiętnienia bliskich są tablice z plexi, czyli tworzywa sztucznego, które wyglądem przypomina szkło, ale jest bardziej wytrzymałe. Tablica nagrobna z plexi, podobnie jak tablica aluminiowa, jest mniej kosztowna od granitowej, dlatego to idealna opcja dla osób dysponujących mniejszą kwotą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na charakterystyczny połysk, wygląda bardzo elegancko, a jej właściwości powodują, że jest odporna na różne temperatury oraz opady atmosferyczne.

Przewiń do góry